3 kluczowe warunki, które sprawią, że detoks stanie się skuteczniejszy

O autorze

Grzegorz Wołk – Konsultant biznesowy, Inwestor, Producent, Strateg, Innowator. Kochający, opiekuńczy ojciec i mąż. Od 25 lat pasjonuje go zdrowy styl życia, profilaktyka zdrowia i terapie naturalne wsparte detoksem. Inwestuje w rozwój energoinformacyjny, naukę związaną z nowinkami zdrowotnymi, prawami ludzkiej natury, światem wirtualnym i fizyką kwantową. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą, inspiruje oraz pomaga żyć łatwiej, zdrowiej i dłużej. Jego misją jest  nauczanie i uświadomienie osób, którym nie dano tej szansy.

Zanieczyszczenie organizmu toksynami jest jednym z głównych przyczyn wywołujących choroby. I choć zdrowe żywienie oraz sport zyskują na popularności, tak warto wiedzieć, że istnieje wiele czynników powodujących gromadzenie się toksyn. Dla przykładu, oddychanie jest jednym z nich. W jaki sposób organizm daje nam znać, że potrzebuje detoksu? I co zrobić, aby proces ten był naprawdę skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny?

Czy wiedziałeś/aś, że…

Poziom zanieczyszczenia środowiska naturalnego powoduje, że każdy z nas powinien w sposób regularny wspomagać się detoksykację, stosując odpowiednie do tego celu metody. Chociaż człowiek „wyposażony” został w nerki, płuca oraz wątrobę, które odpowiedzialne są za oczyszczanie, to w dobie skażonego XXI wieku, narządy te nie są w stanie nadążyć za tym procesem. Stan zdrowia człowieka jest odzwierciedleniem stanu komórek w jego organizmie, Jeżeli komórki te będą zanieczyszczone przez długi czas, to owe zanieczyszczenie przełoży się na występowanie rozmaitych jednostek chorobowych. Detoks, jest więc procesem, który ma na celu regenerację, poprzez usunięcie toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.

3 kluczowe warunki, które sprawią, że detoks stanie się skuteczniejszy

Czynniki powodujące zatruwanie organizmu

Aby cieszyć się pełnią zdrowia, nie wystarczy dzisiaj uprawiać sportu oraz zdrowo się odżywiać. Istnieje bowiem wiele czynników powodujących gromadzenie się toksyn w komórkach Twojego ciała. Należą do nich m.in.:

  • Picie kawy, teiny, alkoholu, białej mąki, mięsa, nabiału, słodyczy, słabej jakości wody, Bisfenoli (BPA), wysoko przetworzonej żywności z zawartością konserwantów i sztucznych barwników
  • Palenie tytoniu
  • Stres
  • Zanieczyszczenie powietrza
  • Chemiczne kosmetyki i detergenty

W jaki sposób Twoje ciało sygnalizuje potrzebę detoksykacji?

Właściwe oczyszczenie komórek Twojego organizmu idzie w parze z eliminacją pewnych dolegliwości. Dolegliwości te winniśmy traktować jako sygnał płynący z Twojego ciała, które chce przekazać Ci wiadomość, że potrzebuje pomocy. Warto więc sięgać po odpowiednie metody oczyszczania. Szczególnie jeśli odczuwasz takie bolączki, jak: niestrawność, bezsenność, zaburzenia koncentracji, alergie, częste bóle głowy, apatia, chroniczne napięcie, brak energii, niska odporność, częste stany zapalne i chorobowe, ciągłe zmęczenie, nadmiar ciała w okolicach brzucha – nienaturalne krągłości lub obrzęki. Ponadto warto uświadomić sobie, że to właśnie toksyny powodują powstawanie stanów zapalnych w organizmie. A tych stale przybywa w trakcie zachodzenia wszystkich procesów życiowych. Regularnie oczyszczając organizm, dbasz przede wszystkim o profilaktykę Twojego dobrego zdrowia.

Co zyskasz dzięki detoksykacji?

Poza eliminacją powyższych przypadłości, regularne i odpowiednie metody detoksykacji pozwolą odpocząć Twojemu układowi pokarmowemu i wątrobie. Będą także doskonałym wstępem dla procesu odchudzania. Sama detoksykacja nie jest jednak metodą odchudzania i trzeba mieć tego świadomość. Prawidłowo przeprowadzony detoks sprawi również, że Twoje samopoczucie ulegnie diametralnej poprawie. Poziom wydzielanych endorfin wzrośnie. To z kolei pozwoli Ci zyskać więcej radości i witalności w życiu oraz poczuć się naprawdę lekko.

3 kluczowe warunki prawidłowo przeprowadzanego detoksu

Przez wzgląd na Twoje bezpieczeństwo, oczyszczanie organizmu powinno być przeprowadzane według ściśle określonych reguł. Pamiętaj, że działanie na własną rękę, to działanie pozbawione jakiejkolwiek kontroli. Oznacza to, że może wyrządzić Tobie więcej szkody niż pożytku.

Pierwsza i najważniejsza reguła

Wybór odpowiedniego specjalisty. To właśnie specjalista pracujący na co dzień z ludźmi, najlepiej przygotuje Cię do tego procesu. Ustali on najbezpieczniejszy sposób oczyszczania. Podczas spotkania z ekspertem, ustalicie wspólnie odpowiednią i bezpieczną formę detoksu (m.in. rodzaj diety, np. dieta jednostronna, dieta sokowa, głodówka lub inne).

Druga, równie ważna reguła

Właściwe nawodnienie organizmu. W czasie detoksu musisz bowiem zawsze spożywać bardzo dużo doskonałej jakości wody, w szczególności, gdy zdecydujesz się na zastosowanie metody oczyszczania przez zastosowanie głodówki. Woda pełni najważniejszą rolę we wszystkich żywych organizmach. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że Twoje ciało składa się w ponad 70% z wody. W czasie detoksu, woda jest szczególnie ważna, ponieważ wypłukuje z Twojego ciała substancje szkodliwe oraz dostarcza do niego związki mineralne będące podstawą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Bardzo istotnym elementem jest wybór odpowiedniej jakości wody. Musisz wiedzieć, że złej jakości woda może Ci zaszkodzić – wprowadzając do organizmu nieodpowiednią wodę, wprowadzasz do niego również wszystkie substancje chemiczne w niej zawarte! Warto zainteresować się wodą strukturalną, ze względu na specjalną budowę jej cząsteczek (heksagonalna – sześciokątna), która jest odzwierciedleniem budowy komórek organizmu człowieka. Dzięki swojej budowie cząsteczka wody strukturalnej, wchłania się w ponad 90%, przenika bezpośrednio do wnętrza komórki, co w efekcie pozwala na precyzyjne wypłukanie z niej, wszystkich substancji niepożądanych.

Trzecia reguła

 To regularność w działaniu. Zapomnij o tym, że po wykonaniu tylko jednego procesu oczyszczenia organizmu, pozbędziesz się wszystkich nagromadzonych przez lata, toksyn. Fizycznie jest to po prostu niemożliwe. Dlatego detoks musi być przeprowadzany w sposób regularny, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Ile konkretnie czasu będzie trwał Twój detoks oraz ile czasu przerwy między tymi procesami potrzebujesz, ustali to wybrany przez Ciebie specjalista.

3 kluczowe warunki, które sprawią, że detoks stanie się skuteczniejszy

Detoks = Powrót do zdrowia…?

Regularna detoksykacja organizmu jest nieodłącznym czynnikiem wpływającym na zachowanie pełni zdrowia i sił witalnych. Jednak samo oczyszczanie, to jeszcze nie wszystko. Miej świadomość, że toksyny przyswajane są przez Twój organizm przez 24h na dobę. Detoks natomiast, powoduje wyrzucenie jedynie nadmiaru tych toksyn raz na określony czas. Oznacza to, że w okresach pomiędzy procesami detoksykacji, w dalszym ciągu gromadzone są w Twoim organizmie związki toksyczne. Proces detoksykacji jest pewnego rodzaju obciążeniem dla organizmu, dlatego nie możesz być na detoksie non stop – Twój organizm może po prostu tego nie wytrzymać. Z tego względu, oprócz samego oczyszczania, warto również zapoznać się z tematyką odkwaszania Twojego ciała i spożywania na bieżąco doskonałej jakości wody, najlepiej alkalicznej, strukturyzowanej z odpowiednimi parametrami. Jest to bardzo istotny aspekt dla zachowania zdrowia i witalności na bardzo wysokim poziomie –  między okresami detoksykacji.

Życzę Ci dobrego samopoczucia i dużo radości z życia!

Autor: Grzegorz Wołk

Zobacz także:

Koniec z marnowaniem żywności!

Czy mleko jest zdrowe?

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

Robert Korzeniowski: chodzenie formą medytacji

Robert Korzeniowski - wywiad dla Time for Health. PANIE ROBERCIE, DLACZEGO W OGÓLE WARTO CHODZIĆ?   Jest to czynność, która towarzyszy nam przez całe życie. Dzięki niej...

Mój rytuał Ayahuasca – Regina Bukowska

Mimo, że rytuał Ayahuasca praktykowany jest od tysięcy lat, ale w ostatnim czasie zaczął wzbudzać wśród ludzi zainteresowanie i stał się kontrowersyjnym tematem. Niestety...

YourFitWay – aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne są już chyba taką samą tradycją, jak pasterka w dniu Wigilii. Cele najczęściej dotyczą kariery lub prowadzonego biznesu, a co za tym...

Nowa redaktor portalu TIME FOR HEALTH

Czym zajmuję się w portalu Time For Health? Mam na imię Patrycja i pełnię rolę redaktora portalu Time For Health. Z pełną starannością i...