„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.1

Regina BukowskaRegina Bukowska od wielu lat stosuje proste sposoby na detoks ciała, wzrost wigoru i spokój duszy. Stworzyła swój autorski program „DETOX W 10 DNI”, by móc dzielić się z innymi wypracowanymi nawykami wieloletniej pracy ze sobą. Detoks opiera się wyłącznie na produktach takich jak owoce, warzywa oraz naturalne dodatki. Pomysłodawczyni zaznacza, że nie ma na celu stawiać nikomu diagnozy ani nikogo leczyć. Skąd pomysł na program? Dlaczego tak mało osób w Polsce stosuje w praktyce zdrowy styl życia? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w dzisiejszej, pierwszej części wywiadu.

Witaj Regino, dziękujemy za to, że znalazłaś czas na udzielenie wywiadu naszej redakcji. Skąd Twój pomysł na program „DETOX W 10 DNI”?

Do przedstawienia mojego autorskiego detoxu zainspirowali mnie ludzie. Na co dzień spotykam się z wieloma osobami, które często szukają zmian w swoim życiu, nie tylko poprzez udoskonalony wizerunek, ale także poprzez lepszy styl życia. Zawodowo zajmuję się wizerunkiem zewnętrznym w sektorze biznesowym i jako stylistka mam spory kontakt z przedsiębiorcami, kobietami i mężczyznami. Widzę nie tylko sylwetki, ale również ich zmęczenie, pośpiech i styl życia. Podczas rozmów czuję, że problem tkwi głębiej i warto się nad tym pochylić, natomiast równie ważny wizerunek – niech będzie wisienką na torcie.

Co tworzy wizerunek człowieka?

Wizerunek człowieka w całości – ciało dusza i umysł – tworzy pełnię. Patrząc na ludzi przypominam sobie siebie sprzed kilku dobrych lat. Taki zauważalny gołym okiem obraz człowieka w dzisiejszych czasach to „żyjący w pędzie, stresie i pośpiechu”. Zatrzymujemy się najczęściej wtedy, gdy dopadnie nas choroba lub trudne życiowe zdarzenie, skłaniające do refleksji. Można faktycznie wprowadzić natychmiast nowe, zdrowe nawyki nie czekając na takie sytuacje, co wiadomo powoduje wspanialsze życie. I do tego zachęcam moich klientów.

Czym dla Ciebie jest detoks?

Wiele osób pyta mnie skąd mam w sobie tyle radości, energii i jak to się dzieje, że jestem szczupła a moje ciało jest utrzymane w doskonałej kondycji. Dla mnie detox jest już czymś naturalnym, jest wypracowanym nawykiem. Picie odpowiedniej wody, stałe pory snu, ruch fizyczny.

"DETOX W 10 DNI" Reginy Bukowskiej - wywiad cz.1

Jakie są cele, założenia programu?

Główny cel to pokazanie ludziom prostych i skutecznych metod oczyszczania organizmu, zaszczepienie w nich nutki zdrowego odżywiania i zainspirowanie do zmian w życiu. Sama chęć do zmiany na zdrowy styl nie wystarczy. Trzeba ją wprowadzić natychmiast do codzienności i wytrwale praktykować. Mój autorski detoks to 12 letnia praktyka i doświadczenie. Najbardziej skuteczny dla mnie jest dziesięciodniowy i taki właśnie polecam. To prosta metoda na oczyszczanie organizmu. Soki są komponowane jedynie z łatwo dostępnych owoców i warzyw. Kompozycje są łatwe do zapamiętania, proste w wykonaniu i skuteczne w działaniu. Jak często słyszymy i mówimy o tym, że lepiej zapobiegać niż leczyć? A ilu z nas faktycznie to stosuje i praktykuje? Warto zadbać o zdrowie już teraz, by cieszyć się życiem i spełniać swoje marzenia w zdrowiu i witalności. Kto by tak chciał? Te 10 dni to małe i duże sukcesy. Detox jest połączeniem ciała, umysłu i duszy.

Kto może przystąpić do Twojego programu?

Nie jestem żadnym terapeutą ani dietetykiem. Nigdy nie stawiałam i nie podjęłabym się stawiania komukolwiek diagnozy, a tym bardziej nie chciałabym brać odpowiedzialności za zdrowie innych ludzi. Dzisiaj moje ciało jest w doskonałej kondycji jak również moje zdrowie i świetne samopoczucie. To wynik regularnego stosowania detoxu.  Wiem jedno – jest on potrzebny każdemu człowiekowi, niezależnie od wieku i wagi.

Czy diety oczyszczające mają sens i czy można za ich pomocą przeprowadzić detoks?

Każdy człowiek kumuluje w swoim organizmie toksyny. Efektem jest przemęczenie, nadwaga, brak snu, rozdrażnienie, brzydka cera… to są podstawowe symptomy, które dają znać, że warto zastosować oczyszczanie organizmu.

"DETOX W 10 DNI" Reginy Bukowskiej - wywiad cz.1

Wymień proszę konkretne składniki diety, które pomagają oczyszczać organizm z toksyn.

W moim detoksie stosuję jedynie łatwo dostępne na rynku owoce i warzywa, a przede wszystkim takie, które można kupić od gospodarzy uprawiających je metodą ekologiczną. Dodaję jedynie konkretne zioła i przyprawy do każdego przygotowanego soku. Pełna receptura i przygotowanie soków jest zamieszczona na www.stylbukowska.pl

Wydaje nam się, że ludzie niechętnie stosują diety oczyszczające. Co o tym myślisz?

To prawda. Często są one w taki sposób ułożone, że wielu ludziom trudno jest funkcjonować w ciągu dnia. Długie przygotowanie, odmierzanie proporcji i pakowanie jest czasochłonne. Często jest utrudnione przechowywanie takich posiłków, gdyż potrzebują lodówki i niestety tracą świeżość. Myślę, że to może być główną przyczyną zniechęcenia się do praktykowania detoxu.

Soki wydają się dobrą alternatywą…

Tak. Soki przechowujemy w wygodnej butelce, nosząc w torebce. Można je także skomponować w punktach z koktajlami. Ja noszę ze sobą jedynie przyprawy, kiedy jestem w okresie detoxu. Zajmuje to mało miejsca i jest po prostu bardziej wygodne podczas dnia. Ludzie, żyją w pośpiechu, stresie.

"DETOX W 10 DNI" Reginy Bukowskiej - wywiad cz.1

Jak myślisz, dlaczego tak mało osób w Polsce stosuje w praktyce zdrowy styl życia?

Mają niestety słomiany zapał, brakuje im samodyscypliny, zwłaszcza w tym obszarze życia jakim jest zdrowie. Skupieni na swoich biznesach, w pogoni za pieniędzmi szukają łatwych sposobów na poprawę zdrowia w postaci pigułek. Pigułek dosłownie na wszystko: zmęczenie, apatia, migreny, zmiany skórne, problemy z utrzymaniem szczupłej sylwetki, ze snem. Często też szukają wymówek. Obwiniając innych i narzekając nie podejmują żadnych kroków w celu poprawy zdrowia. Bardzo często mylą oczyszczanie organizmu z odchudzaniem. Toksyny są niestety wszechobecne, znajdują się w jedzeniu, w wodzie. Nasz organizm musi się z nimi codziennie mierzyć i wtedy warto zastosować po prostu detoks. Wielu ludziom brakuje wciąż świadomości. Natomiast osoby, które przechodzą dietę oczyszczającą zauważają mnóstwo pozytywnych efektów, następuje przełom i czują się zaskakująco dobrze. Nie zdają sobie sprawy, że dieta oczyszczająca często jest pierwszym etapem zmiany stylu życia, zadbaniem o wewnętrzny spokój.

W następnej części wywiadu dowiesz się m.in:.

  • Co powinniśmy wiedzieć o detoksie, zanim do niego przystąpimy
  • Sposób Reginy Bukowskiej na motywowanie ludzi
  • Jak detoks wpłynął na życie autorki programu „DETOX w 10 DNI”

Zobacz także:

http://timeforhealth.pl/zdrowie-w-kilku-krokach-dziennie/

http://timeforhealth.pl/sous-vide-czyli-jak-gotowac-w-prozni/

 

2 KOMENTARZE

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

YourFitWay – aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne są już chyba taką samą tradycją, jak pasterka w dniu Wigilii. Cele najczęściej dotyczą kariery lub prowadzonego biznesu, a co za tym...

Biała śmierć – jak cukier wpływa na organizm człowieka? Cz. II

W poprzedniej części artykułu udowodniliśmy, między innymi na podstawie eksperymentu, szereg dolegliwości i schorzeń, które mogą być następstwem spożywania nadmiernej ilości cukru. Jest on...

„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.1

Regina Bukowska od wielu lat stosuje proste sposoby na detoks ciała, wzrost wigoru i spokój duszy. Stworzyła swój autorski program "DETOX W 10 DNI",...

Ketony i Ketoza – typowa dieta ketogeniczna

Jeśli śledzisz rynek w dziedzinie zdrowia, najprawdopodobniej słyszałeś o terminie ''dieta ketogeniczna''. Celem takiego żywienia jest dostosowanie organizmu do wykorzystania tłuszczu jako podstawowego paliwa...