Zaskakująco proste zasady w odkwaszaniu organizmu

O autorze 

Grzegorz Wołk – Konsultant biznesowy, Inwestor, Producent, Strateg, Innowator. Kochający, opiekuńczy ojciec i mąż. Od 25 lat pasjonuje go zdrowy styl życia, profilaktyka zdrowia i terapie naturalne wsparte detoksem.Inwestuje w rozwój energoinformacyjny, naukę związaną z nowinkami zdrowotnymi, prawami ludzkiej natury, światem wirtualnym i fizyką kwantową. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą, inspiruje oraz pomaga żyć łatwiej, zdrowiej i dłużej. Jego misją jest  nauczanie i uświadomienie osób, którym nie dano tej szansy.

Zakwaszenie organizmu prowadzi do powstawania wielu dysfunkcji zdrowotnych, m.in. poważnych chorób cywilizacyjnych, w tym nowotworów. Problem ten dotyka coraz większą liczbę ludności, a wystarczy zastosować kilka trików. Sprawią one, że zredukujesz zakwaszenie i będziesz mógł cieszyć się doskonałym zdrowiem. Poznaj zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu.

Zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu

Zakwaszenie organizmu – najpowszechniejsza choroba na świecie?

Zbyt szybkie tempo życia, stres, brak aktywności fizycznej, odwodnienie, stosowanie używek, a nawet niektórych leków, prowadzą do zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej, czyli do zakwaszenia organizmu. Drogą eliminacji tej choroby – jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Co sprawia, że Twój organizm jest zakwaszony? Jak pomóc w jego odkwaszaniu oraz co zrobić aby do tego zakwaszenia więcej nie dopuścić? Odpowiedzi na powyższe pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Objawy zakwaszenia

Przedstawiam Ci listę objawów zaburzonej równowagi kwasowo-zasadowej. W przypadku kiedy uznasz, że któryś z nich jest Tobie dziwnie znajomy, to warto zastanowić się nad wprowadzeniem do Twojego życia kilku sprytnych modyfikacji. Efektem tego działania prawdopodobnie będzie pozbycie się tych dolegliwości.

Do najczęstszych objawów zakwaszenia organizmu, kwalifikujemy: wzdęcia, zgagę, chroniczne zmęczenie, częste bóle głowy, problemy z koncentracją, trądzik i wypryski na skórze, wypadanie włosów, bóle mięśni, uczucie ociężałości, występowanie kamieni nerkowych, osłabiona odporność, zwyrodnienia stawów prowadzące do osteoporozy, częste infekcje i przeziębienia. Organizm człowieka zbudowany jest w taki sposób, aby samodzielnie mógł regulować właściwy poziom homeostazy, nie dopuszczając do zasadowicy i do kwasicy. Jednak dzisiejsze zawrotne tempo życia i złe nawyki żywieniowe powodują, że człowiek przestał być w tej materii samowystarczalny. Oznacza to, że bez Twojej pomocy, Twoje ciało nie poradzi sobie samo, a im dłużej chodzisz po tej ziemi, tym mniej skuteczne stają się naturalne mechanizmy Twojego organizmu, służące do zachowania właściwej równowagi kwasowo-zasadowej.

W jaki sposób dochodzi do zakwaszenia Twojego ciała?

Lista czynników wpływających na zakwaszenie organizmu jest tak obszerna, że można by o tym napisać książkę. Tutaj otrzymasz ogólną wiedzę, której wykorzystanie może sprawić, że skutecznie zredukujesz to zakwaszenie u siebie, jak również wśród Twoich bliskich. Nie powinno być dla Ciebie zaskoczeniem, że jednym z głównych przyczyn zakwaszenia organizmu, jest sposób w jaki się odżywiasz. Produkty spożywcze dzielimy na produkty zasadotwórcze, o wartości pH = 8 i wyższej oraz kwasotwórcze, o wartości pH = 7 i niższej. Produkty zasadotwórcze odkwaszają organizm, natomiast produkty kwasotwórcze go zakwaszają.

Zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu

Oto lista produktów, które wykazują działanie kwasotwórcze:

Mięso, słodycze, pieczywo, makarony, nabiał, ryż, jaja, kawa, herbata czarna, alkohol, słodkie napoje gazowane (w tym nawet gazowana woda mineralna!), produkty zbożowe, przetworzona żywność, sól, sztuczne słodziki, cukier, kakao, smażone potrawy, leki, jogurty, słodzone napoje i nektary owocowe, owoce w puszce, wino, owoce morza, ocet, tytoń oraz produkty podgrzewane w kuchenkach mikrofalowych.

Nie oznacza to jednak, by całkowicie zrezygnować z tych produktów – nie. Chodzi o to, aby używać ich w zgodzie z pewną regułą, którą poznasz już za chwilę.

Jak wspomagać organizm w procesie odkwaszania?

Jednym ze skutecznych sposobów na odkwaszenie organizmu, jest wyeliminowanie z diety produktów kwasotwórczych. Choć można zastąpić je produktami zasadotwórczymi, to jednak może być to zbyt problematyczne, szczególnie w naszej Polskiej kulturze żywieniowej. Poza tym, nie zawsze jesteśmy w stanie odmówić sobie przyjemności spożywania tych mniej zdrowych potraw, choćby ze względu na ich walory smakowe. Całkowite odstawienie produktów kwasotwórczych, byłoby więc swojego rodzaju popadaniem w fanatyzm, a wystarczy spożywać je w odpowiednich proporcjach. Należy dodać, że organizm potrzebuje również produktów o niższym pH = 7, zaś przesadyzm w którymkolwiek kierunku, będzie działać na niego w sposób negatywny.

Przygotowując posiłki, warto kierować się więc następującą regułą: 30% produktów kwasotwórczych i 70% produktów zasadotwórczych.

Spis produktów zasadotwórczych, które spożywane wspomagają odkwaszanie organizmu:

Warzywa, owoce, herbata zielona, orzechy, pestki dyni, świeże warzywne soki bez dodatku cukru, świeże owocowe soki bez dodatku cukru, zupy warzywne, grzyby (kurki i borowiki szlachetne), kiełki, zioła (szczypior, oregano, pietruszka, koper, majeranek, tymianek).

Szczególną wartość zasadotwórczą dla organizmu, wykazują warzywa. Dlatego w trakcie przygotowywania posiłków pamiętaj, aby ich ilość, przeważała na Twoim talerzu (70% do 30%). Wszelkie słodycze, czekolady etc. zastąp owocami. I znowu – nie znaczy to, że nie możesz jeść czekolady wcale. Od czasu do czasu możesz po nią sięgnąć. Jedyne o czym należy pamiętać, to umiar.

Zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu

Czy wprowadzenie powyższych zmian żywieniowych załatwi problem zakwaszenia?

W niektórych przypadkach tak, ale warto zastanowić się, w jakim środowisku żyjesz – jakim oddychasz powietrzem, jaka jest Twoja aktywność zawodowa i fizyczna, jak często Twój organizm poddawany jest czynnikom stresogennym oraz co ważne – jak często korzystasz z używek. Większość ludzi korzysta z nich co weekend i często w nadmiarze.  Aby pozbyć się przeciążenia organizmu spowodowanego nadmierną ilością produktów zakwaszających, warto zastosować jeszcze jeden, niezwykle skuteczny i zarazem prosty sposób.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że skoro Twoje ciało, w ponad 70% składa się z wody, to szalenie istotne jest, aby tę wodę na bieżąco uzupełniać. Pozwoli Ci to nie tylko na uzupełnianie niezbędnych do życia związków mineralnych, nawodnienie czy utrzymywanie doskonałego samopoczucia, ale przede wszystkim wspomoże Twój organizm w przywróceniu właściwej równowagi kwasowo-zasadowej. Przy czym nie może być to zwykła woda, ponieważ nie posiada ona właściwości zasadowych. Zwykła woda ma neutralne pH, co oznacza, że jest zupełnie obojętna zarówno pod względem odkwaszania, jak i zakwaszania organizmu. Na rynku jest już dostępna woda, która posiada zasadowy odczyn pH = 8 i wyższy i taką wodę nazywamy wodą alkaliczną.

Spożywanie wody alkalicznej, w sposób znaczący wpływa na wspomaganie procesów odkwaszania organizmu. Pijąc wodę o wysokim pH, skutecznie zneutralizujesz większość czynników zakwaszających, znajdujących się w Twoim środowisku.

Podsumowując…

Przedstawiłem Ci zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu. Aby skutecznie wspomagać proces odkwaszania organizmu, należy stosować głównie trzy proste reguły:

  1. Przewaga produktów spożywczych, zasadotwórczych nad kwasotwórczymi, w proporcjach 70% do 30%,
  2. Spożywanie wody alkalicznej o wysokim, zasadowym pH,
  3. Wykazanie odrobiny chęci do działania ponieważ modyfikacja sposobu żywienia, jest dziecinnie łatwa!

Życzę Ci dobrego samopoczucia i dużo radości z życia!

Autor: Grzegorz Wołk

Zobacz także nasze poprzednie artykuły:

3 kluczowe warunki, które sprawią, że detoks stanie się skuteczniejszy

„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.1

„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.1

Regina Bukowska od wielu lat stosuje proste sposoby na detoks ciała, wzrost wigoru i spokój duszy. Stworzyła swój autorski program "DETOX W 10 DNI",...

Zdrowie w kilku krokach dziennie

Zdrowie w kilku krokach dziennie ma sens. Ile robicie kroków dziennie? Pewnie nie macie zielonego pojęcia. Nie oszukujmy się, w kwestii odchudzania większość ludzi...

Robert Korzeniowski: chodzenie formą medytacji

Robert Korzeniowski - wywiad dla Time for Health. PANIE ROBERCIE, DLACZEGO W OGÓLE WARTO CHODZIĆ?   Jest to czynność, która towarzyszy nam przez całe życie. Dzięki niej...

Zdrowe i treściwe zupy na chłodniejsze dni

Zdrowe i treściwe zupy - bez nich polska kuchnia przestałaby istnieć. Bo czy wyobrażasz sobie niedzielę bez tradycyjnego rosołu na stole albo poniedziałek bez...