Czy strach jest chorobą?

Strach może być chorobą. Potrafi wyssać z człowieka siłę życiową i solidnie wyniszczyć organizm. Przede wszystkich zatrzymuje nas przed osiąganiem marzeń. Kwestionuje status quo, hamuje podążanie za intuicją, a wszystko, co nowe, strąca na dalszy plan. Przedsiębiorcy na różnych stopniach swojej kariery odczuwają strach. Obawiają się utraty udziałów na rynku, straty w przychodach czy zastoju w rozpędzie firmy. Jednak dzielnie stawiają temu czoła i dążą do upragnionego sukcesu. Jak?

Prawda jest taka, że lęki towarzyszą nam na co dzień. Sztuką jest obrócenie strachu w narzędzie, które pozwoli nam zwyciężyć. Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci zapomnieć o strachu i osiągnąć wymarzony sukces:

Wszystko zaczyna się od Ciebie

Jedyna ocena, która się liczy, to ta którą nosisz w sobie. Ty sam decydujesz jaką postawę przyjąć w stosunku do reszty społeczeństwa. Od Ciebie zależy, czy czyny dnia dzisiejszego odbiją się jutro na Twoim otoczeniu. Kiedy masz poczucie jasności i przejrzystości celów, które pragniesz zrealizować, możesz rozpocząć podróż ku temu, czego pragniesz od życia.

Czy strach jest chorobą?

Zaufaj swojej intuicji

Musisz zrozumieć, co składa się na Twój system wartości. Gdy już to zrobisz, żyj z nim w zgodzie. Jeśli nie zaczniesz od wewnątrz, to przejmując kontrolę nad własnymi wartościami i przekonaniami, nigdy nie będziesz zdolny do jakiejkolwiek zmiany na zewnątrz. Każdy człowiek kieruje się swoim unikalnym systemem wartości i jest za niego bezpośrednio odpowiedzialny. Musisz być gotowy na chwile, w których będziesz je kwestionował, a nawet porzucisz je na rzecz innych wartości. Zatrzymaj się wtedy! Popatrz wstecz. Zaufaj swojej intuicji. To ona przywiodła Cię tam, gdzie jesteś w chwili obecnej. Nigdy w nią nie wątp, bo jest kluczową częścią ciebie. Jeśli ją zignorujesz, to na własne ryzyko.

Bądź odważny

Wiemy już, że wychodząc ze strefy komfortu tworzymy nową perspektywę. Jednak często na naszej drodze pojawia się strach, przez który wpadamy w pułapkę. Tkwimy w statusie quo lub miejscu stagnacji, które nie daje nam możliwości rozwoju. Znajdź w sobie odwagę i daj się ponieść ku krawędzi. Sama podróż wzmocni Cię i da mocny impuls pewności siebie i wiary we własne możliwości. Wychodząc ze strefy komfortu jesteś zmuszony by stawić czoło swoim lękom. Niech Twoja odwaga będzie Twoim paliwem. Odkrywaj nowe możliwości i odblokuj nieznane drogi do sukcesu.

Bądź w centrum uwagi

Nie bój się być genialnym! Masz możliwość zabłysnąć i dzielić się z innymi swoimi marzeniami i sukcesami. Nie ma nic złego w tworzeniu silnej marki osobistej. Inni będą mogli podążać za Tobą wtedy, kiedy Ty staniesz się silnym i niezależnym liderem.

Postaw postęp ponad perfekcję

Większość z nas instynktownie zużywa czas i energię w poszukiwaniu wielkich celów i osiąganiu tych, które są satysfakcjonujące, lecz niezwykle trudne do zdobycia. Skupianie się tylko i wyłącznie na tych dużych założeniach może doprowadzić do rozczarowania i frustracji. Zmierzając ślepo w ich kierunku tracimy z oczu te mniejsze, które w sposób nieświadomy mijamy po drodze. W czasie pogoni za wielkimi celami, pamiętaj by każdego dnia poświęć trochę czasu na świętowanie tych mniejszych zwycięstw.

Czy strach jest chorobą?

Działaj

Wiele z naszych obaw łączy się z przyszłością. Ważne jest, aby nasz przeciążony umysł działał sprawnie i skupiał się na tym, co tu i teraz. Dążenie do celu pozwala nam przezwyciężyć strach i bezwładność, ponieważ stajemy się odważniejsi i mamy większą świadomość kontrolowania sytuacji.

Podejmuj decyzje

Kiedy odmawiamy podejmowania decyzji, bo obawiamy się porażki, to rozprzestrzeniamy wokół siebie aurę strachu. Niesie to za sobą konsekwencje, które mogą mieć negatywny skutek w przyszłości, a zaowocują niesatysfakcjonującymi projektami, słabym zespołem czy brakiem potencjalnych liderów. Odwaga to zaakceptowanie ryzyka upadku, dokonywanie trudnych rozmów, a także bycie wzorem dla reszty otoczenia.

Ci, którzy mierzą się ze swoim strachem i podejmują wyzwania są odpowiedzialni za swój własny sukces i szczęście. Bądź choć odrobinę odważniejszy niż reszta. Dziel się z innymi swoim wyjątkowym talentem, myślą przywódczą i doświadczeniem. Twórz energię, a będziesz mieć pewność, że ta energia nakręca Twoje otoczenie. Ci, którzy zwalczają swoje lęki, są w stanie wprawić w ruch machinę zwaną sukcesem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

„DETOX W 10 DNI” Reginy Bukowskiej – wywiad cz.1

Regina Bukowska od wielu lat stosuje proste sposoby na detoks ciała, wzrost wigoru i spokój duszy. Stworzyła swój autorski program "DETOX W 10 DNI",...

Zdrowie w kilku krokach dziennie

Zdrowie w kilku krokach dziennie ma sens. Ile robicie kroków dziennie? Pewnie nie macie zielonego pojęcia. Nie oszukujmy się, w kwestii odchudzania większość ludzi...

Jaka aktywność na odchudzanie?

Przybyło wam kilka zbędnych kilogramów i nie wiesz, w jaki sposób możecie się ich pozbyć? Ograniczyliście spożycie niezdrowych tłuszczy, cukru oraz słonych przekąsek, jednak...

Nowa redaktor portalu TIME FOR HEALTH

Czym zajmuję się w portalu Time For Health? Mam na imię Patrycja i pełnię rolę redaktora portalu Time For Health. Z pełną starannością i...