YourFitWay – aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne są już chyba taką samą tradycją, jak pasterka w dniu Wigilii. Cele najczęściej dotyczą kariery lub prowadzonego biznesu, a co za tym idzie zmiany stanu finansów, jak również zmiany stanu…, ale cywilnego. By wcisnąć się w garnitur czy białą sukienkę, albo strój kąpielowy, gdy nadejdzie lato, wraz z początkiem roku sporo osób zapragnęło schudnąć i zadbać o zdrowie. Chcąc wspomóc realizacje tych zamierzań, przyjrzyjmy się, jakie mamy dostępne opcje, jeśli rozważamy podjęcie aktywności fizycznej.

Gdzie i jak efektywnie ćwiczyć

Z uwagi na okres zimowy, w pierwszej kolejności na myśl przychodzą oczywiście siłownie. Obierając za cele poprawę stanu zdrowia i redukcję wagi, niewątpliwie byłoby to świetnym rozwiązaniem. W jednym miejscu mamy do dyspozycji sprzęt cardio oraz maszyny, dzięki którym wyrzeźbimy sylwetkę, aktywnie spalając tkankę tłuszczową. Rzecz w tym, że ciągnąca się pandemia koronawirusa, powoduje, że dostęp do klubów fitness jest przez rząd mocno ograniczony tudzież całkowicie zabroniony. Abstrahując od tej i tak już skomplikowanej sytuacji, trwającej prawie od roku, warto nadmienić, że nie wszyscy mogą poświęcić minimum godzinę 3 do 4 razy tygodniowo, licząc do tego jeszcze dojazdy. Poza tym nie każdy też jest zwolennikiem treningu siłowego czy też innych, intensywnych ćwiczeń proponowanych przez tego typu obiekty sportowe. Co więc pozostaje?

YourFitWay - aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne

Najlepiej byłoby iść za wymowną sugestią pozostania w domu i w nim podjąć próbę wykonywania ćwiczeń. Z tym że i tu pojawiają się kolejne utrudnienia. Panujące obostrzenia dotyczą zarówno samej pracy, (narzucając tzw. tryb home office w przypadku dorosłych) jak i nauki zdalnej dla ich dzieci. Wszystko to powoduje, że rodzicom trudno jest pogodzić pracę z jednoczesnym sprawowaniem opieki, a co dopiero z ćwiczeniami w tym samym czasie i pod jednym dachem.

Pozostaje więc radość płynąca z ruchu na świeżym powietrzu. O ile tylko umiemy jeździć na nartach lub łyżwach, a stoki i lodowiska są otwarte. Niestety, ale i w tym przypadku los nam nie sprzyja i nie wiadomo, jak długo potrwa jeszcze bark dostępu do wykonywania ulubionych sportów zimowych. Mało kto bowiem decyduje się na jogging po oblodzonym asfalcie, czy jazdę na rowerze po śniegu. Na takie aktywności niestety, ale będziemy musieli poczekać jeszcze kilka miesięcy, bo obecnie zima jest w pełnym rozkwicie. Jak zatem zrealizować swoje postanowienia noworoczne?

Jak się skutecznie zmotywować

Aktywność fizyczna to ważny, ale nie jedyny czynnik wspierający zdrowie i utratę zbędnych kiologramów. Kolejną rzeczą jaką powinniśmy wdrożyć jest ograniczenie niezdrowego jedzenia na rzecz odżywczych i pełnowartościowych produktów. Przy redukcji wagi niezwykle istotne jest, by nasza dieta posiadała ujemny bilans kalorii. Oznacza to, że musimy jeść odpowiednio mniej w stosunku do naszego normalnego zapotrzebowania energetycznego. Pytanie, jakie zawsze się tu nasuwa brzmi: czy w ogóle istnieje coś takiego jak dieta cud!?

YourFitWay - aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne

Otóż nie! Mało tego, jak się okazuje zaledwie 8% ludzi dopina swego i realizuje swoje postanowienia noworoczne. W czym w takim razie tkwi problem? Skoro mamy świadomość, że powinniśmy odżywiać się zdrowo, wspierać organizm naturalną suplementacją, a przy tym uprawiać sport, to dlaczego jest z tym aż taki problem? Jak widać nawet sporządzenie planu działania, nie jest w stanie zmobilizować nas na tyle skutecznie, byśmy mogli osiągnąć założone cele.


Liczne badania dowodzą, że chcąc zrealizować postanowienia noworoczne potrzebujemy czegoś więcej. Potrzebujemy ciągłej motywacji, wspierającej społeczności, ale i elementu zabawy czy rywalizacji. Kluczowa jest także systematyka samego działania i to ona zapewnia szybki i długotrwały efekt. Nie da się przecież schudnąć, jedząc zdrowo od czasu do czasu, albo ćwiczyć sporadycznie, choć tak naprawdę to wcale. Trzeba też przyznać, że zdecydowanie łatwiej osiągnąć wynik w grupie, która wzajemnie sobie pomaga i się motywuje. Niemniej jednak w ostatecznym rozrachunku to mierzenie efektów pozwala na zweryfikowanie, czy i z jaką prędkością posuwamy się naprzód. 

Czym jest YourFitWay


Dochodzimy więc do finiszu, ale aby nasze cele mogły zostać zwieńczone sukcesem, potrzebujemy jeszcze skutecznych narzędzi. Czegoś co faktycznie nas zmotywuje, umożliwi monitorowanie postępów, a przy tym będzie wykonalne dla każdego. I tutaj z pomocą przychodzi nowa technologia. A dokładnie aplikacja w formie gry, której sama nazwa zaraża…, ale zdrowego i aktywnego stylu życia. Mowa oczywiście o YourFitWay, gdzie użytkownik oprócz aplikacji otrzymuje również wsparcie społeczności, mającej podobne postanowienia noworoczne. Chodzi oczywiście o cele sylwetkowe, jak i finansowe, ale o tym za momencik, bo aplikacja gwarantuje także liczne szkolenia i dostęp do najlepszych ekspertów. 

YourFitWay - aplikacja i gra, która wspiera postanowienia noworoczne


W jaki sposób działa aplikacja/gra YourFitWay? Przede wszystkim jest oparta na rzetelnych badaniach naukowych. Badania prowadzone przez Harvard Medical School potwierdzają, że aby wieść długie życie w zdrowiu, trzeba przejść dziennie przynajmniej 10.000 kroków. Dzięki temu spalamy zbędną tkankę tłuszczową, dotleniamy umysł i oczyszczamy organizm z toksyn. Dlatego aplikacja każdego dnia motywuje do wykonywania tego niezbędnego minimum. Oprócz tego, jest to przyjemna gra, w której otwierając znajdujące się w niej skrzynki, mamy za zadanie zrobić różne ćwiczenia. W ten sposób zdobywamy punkty, które następnie wymieniamy na nagrody lub pieniądze. Nie da się ukryć, że jest to duża dawka motywacji, aby zrzucić zbędne kilogramy. Przy okazji zadbać o zdrowie i jeszcze świetnie się bawić i poznawać ciekawych ludzi.

W jaki sposób zacząć przygodę z YourFitWay

I choć aplikacja wystartowała zaledwie z końcem lipca 2020 roku, tak ma już klientów w 57 krajach. Dostępna jest także w Polsce w sklepie AppStore, jak i GooglePlay, wpisując hasło YourFitWay. A zatem szukając pomysłu, jak zatroszczyć się o zdrowie i popracować nad sylwetką, aplikacja sprawdzi się idealnie. W końcu wszyscy codziennie wykonujemy kroki, z tym że nikt nam za to dodatkowo nie płaci. Miesięczny koszt aplikacji to jedyne 10$. Jednakże polecając 4 znajomych, można z niej skorzystać bez żadnych opłat. Oprócz tego istnieje wersja darmowa przez okres 14 dni. Aby ją wypróbować, potrzebny jest 6 cyfrowy kod partnera YFW – do pobrania TUTAJ. Można również zwrócić się do partnerów YFW z prośbą o bezpłatny voucher na miesiąc czasu. Łatwo ich znaleźć na Facebooku oraz w grupie YourFitWay_Polska. A więcej szczegółów uzyskamy, wchodząc na stronę interenetową yourfitway.com. Naszym celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz pokazywanie ciekawych rozwiązań, firm oraz ludzi.

Trzymamy mocno kciuki za Wasze postanowienia noworoczne i życzymy dużo zdrowia!

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

Raw vegan diet – surowa dieta wegańska

Raw wegan diet stosują hollywoodzkie gwiazdy. W dosłownym znaczeniu oznacza surową dietę, ale nazywana jest również dietą młodości. Pomaga zwalczać wiele chorób, jak również...

Olej z naturalnych ziaren to skarb

Regina Bukowska Regina Bukowska od wielu lat stosuje proste sposoby na detoks ciała, wzrost wigoru i spokój duszy. Stworzyła swój autorski projekt „Time For Detox”,...

Robert Korzeniowski: chodzenie formą medytacji

Robert Korzeniowski - wywiad dla Time for Health. PANIE ROBERCIE, DLACZEGO W OGÓLE WARTO CHODZIĆ?   Jest to czynność, która towarzyszy nam przez całe życie. Dzięki niej...

Biała śmierć – jak cukier wpływa na organizm człowieka? Cz. II

W poprzedniej części artykułu udowodniliśmy, między innymi na podstawie eksperymentu, szereg dolegliwości i schorzeń, które mogą być następstwem spożywania nadmiernej ilości cukru. Jest on...