Jak daleko mogą zabrać Cię Twoje sny?

…tak daleko, na ile starczy Ci samozaparcia i motywacji!

Wytrwałość i wyobraźnia – to potężne motywatory. Gdy masz je po swojej stronie, wszystkie możliwości, jakie daje Ci świat, stoją przed Tobą otworem. A zatem jak daleko mogą zabrać Cię Twoje sny? Posłużmy się przykładem.

Jak daleko mogą zabrać Cię Twoje sny?

Most nad wodospadem Niagara zbudowany w 1847 roku. Charles Ellet, projektant konstrukcji budowli, musiał wymyślić sposób na to, by wyznaczyć linię, która połączy dwa krańce żywiołu. Przy tak wzburzonych falach niemożliwym było dopłynięcie statkiem do wyznaczonego miejsca, a następnie utrzymanie się na wodzie, po to, by uchwycić punkt zahaczenia mostu łączącego Stany Zjednoczone z Kanadą. Z całą pewnością sprawę ułatwiłby samolot, ale w tamtych czasach, nawet największym nie śniły się takie wynalazki. Inżynier musiał sprawić by to, co niemożliwe, stało się możliwe.

Podczas rozmyślań wpadł na wybitny plan. Zorganizował konkurs, a raczej małą loterię, bo do wygrania było 5$, na… puszczanie latawca. Loterię wygrał młody Amerykanin, któremu udało się „przerzucić” latawiec na drugą stronę przepaści. Tam załapano unoszący się na lince nad wzburzoną wodą przedmiot i tak połączono dwa krańce przepaści. To był początek czegoś wielkiego, ponieważ przymocowana do drzewa linka stała się podstawą mostu. To do niej przymocowano kolejne sznury, liny, żelazne kable, druty – główne elementy wiszącego mostu.

Ten cieniutki sznurek latawca jest jak ta jedna nowatorska myśl…

Im intensywniej rozmyślasz o swoich celach, tym więcej pomysłów i planów rodzi się w Twojej głowie. Te pierwsze są podstawą tych kolejnych niczym mocny sznur – podstawa największych mostów.

Nic nie powstrzyma człowieka z właściwym nastawieniem przed osiągnięciem jego celu i nic na świecie nie pomoże człowiekowi ze złym nastawieniem.

– Thomas Jefferson.

Co lepiej może wpłynąć na nasze działanie, niż pozytywne myślenie? Nic nie podbudowuje tak bardzo, jak kreowanie lepszego biegu zdarzeń swojego życiowego scenariusza. Pomimo tego, iż w podświadomości zdajemy sobie sprawę z działania efektu placebo, tpragniemy osiągnąć ten stan myślenia. Amerykańscy lekarze ze Szkoły Zdrowia Publicznego Harvarda, udowodnili, że osoby pozytywnie podchodzące do życia są mniej narażone na stres i depresję, dlatego rzadziej cierpią na dolegliwości, które swoje źródła mają u podłoża chorób sercowych.

Myśli i słowa mają wielką moc i tworzą naszą rzeczywistość. Wybierajmy je więc mądrze…. Jaka jest Twoja ostatnia myśl przed zaśnięciem? Właśnie w ten sposób kształtujesz swoją przyszłość. Czy są to myśli pełne mocy, czy myśli o niedostatku?

– Louise L. Hay.

Jak stworzyć w swojej głowie „skupisko” budujących i pozytywnych myśli? Co zrobić, by nie zawracać sobie głowy porażkami, nieszczęściem i jak przestać rozpamiętywać?

Oto parę wskazówek:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

Polecam serdecznie ten odmładzający nawyk. JESTEŚ GOTÓW zanurzyć twarz w zimnej wodzie? Cz. 1

Autor: Regina Bukowska Nawyk z zanurzeniem twarzy w lodowatej wodzie wyjątkowo spodobał się społeczności Regina Bukowska świat. Dla niektórych wymagał pokonania własnych barier i strachu....

Kawa rozpuszczalna – czy na pewno taka zła?

Kawa rozpuszczalna - doceniamy przede wszystkim za jej łagodny smak, szybkość i łatwość przygotowania. Wystarczy zalać ją wrzącą wodą, a następnie dodać wedle własnego upodobania,...

Zdrowie w kilku krokach dziennie

Zdrowie w kilku krokach dziennie ma sens. Ile robicie kroków dziennie? Pewnie nie macie zielonego pojęcia. Nie oszukujmy się, w kwestii odchudzania większość ludzi...

Biała śmierć – jak cukier wpływa na organizm człowieka? Cz. I

Cukier spotykany jest na co dzień w wielu produktach. Pozwalamy sobie na chwilę słodkiej przyjemności, zajadając się łakociami i popijając napoje gazowane. Często też cukier dostarczany...