Jak skutecznie nawadniać organizm?

Grzegorz Wołk – Konsultant biznesowy, Inwestor, Producent, Strateg, Innowator. Kochający, opiekuńczy ojciec i mąż. Od 25 lat pasjonuje go zdrowy styl życia, profilaktyka zdrowia i terapie naturalne. Inwestuje w rozwój energoinformacyjny, naukę związaną z nowinkami zdrowotnymi, prawami ludzkiej natury, światem wirtualnym i fizyką kwantową. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą, inspiruje oraz pomaga żyć łatwiej, zdrowiej i dłużej. Jego misją jest  nauczanie i uświadomienie osób, którym nie dano tej szansy.

Woda jest najważniejszą substancją występującą we wszechświecie. Wszystkie organizmy żywe na naszej planecie, egzystują dzięki obecności wody w przyrodzie.  Co dzieje się z organizmem człowieka, kiedy ulega nawet niewielkiemu odwodnieniu? Jak  nawadniać organizm i dlaczego jest to aż takie ważne?

Jak skutecznie nawadniać organizm?

Temat ten, choć zgłębiany nieustannie przez świat nauki, w dalszym ciągu potrafi wprowadzić w zadumę wielu badaczy. Dzisiaj wiemy o wodzie dużo, ale z pewnością w ciągu kolejnych lat, badania prowadzone nad jej właściwościami pozwolą na dokonanie jeszcze wielu odkryć z nią związanych. Jedno jest pewne – bez wody, życie nie ma prawa istnieć! Dlaczego pozornie zwykła, bezbarwna i bezwonna substancja jest dla nas aż tak ważna?

Jaką rolę w organizmie człowieka pełni woda?

Stanowi absolutną podstawę dla wszelkich procesów biologicznych oraz biochemicznych, zachodzących w naszych organizmach. Ciało człowieka, składa się w ponad 70% z wody. W mózgu i mięśniach stanowi 70% i aż w 25% masy kości. Skoro jest jej aż tyle w organizmie ludzkim, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, dlaczego winniśmy stale uzupełniać jej niedobory.

Oto najważniejsze funkcje wody w Twoim organizmie:

  • Transportuje tlen i substancje odżywcze, chroni mózg, rdzeń kręgowy, gałki oczne oraz płód u kobiet w ciąży.
  • Utrzymuje odpowiednią temperaturę ciała – w upalne dni jest doskonałym chłodziwem dla organizmu.
  • Jedną z najważniejszych funkcji wody, jest usuwanie z komórek człowieka toksyn oraz szkodliwych substancji.
  • Jakość nawodnienia odpowiednio reguluje nastrój psychiczny oraz utrzymuje wysoki poziom energii.
  • Niezbędna jest również w procesie wchłaniania pokarmu z jelit oraz odżywiania komórek.
  • Jako nośnik związków mineralnych, dostarcza do organizmu niezbędnych dla zachowania prawidłowych funkcji życiowych minerałów, takich jak: sód, potas, magnez i wapń.
  • Utrzymuje właściwą pracę wszystkich narządów wewnętrznych oraz poprawia wygląd skóry.

Wyobraź sobie, wobec powyższych faktów, co dzieje się z Twoim ciałem w momencie kiedy jest odwodnione…? Ile procesów nieustannie zachodzących w Twoim organizmie zostaje zaburzonych przez zaledwie częściowe odwodnienie?

Jak skutecznie nawadniać organizm?

Konsekwencje zaburzenia nawodnienia organizmu

Skoro utrzymywanie właściwego poziomu nawodnienia, jest tak bardzo ważne dla Twojego zdrowia i życia, sprawdźmy, co stanie się w czasie, kiedy Twój organizm zostanie pozbawiony regularnego dopływu wody:

✗ Uniemożliwienie dostępu tlenu do wszystkich komórek ciała, wskutek czego następuje niedotlenienie

✗ Zostaje zaburzony proces trawienia

✗ Organizm jest narażony na powstawanie stanów zapalnych

✗ Następuje gorsze ukrwienie mózgu, przez co tracimy zdolność koncentracji

✗ Następuje spadek odporności

✗ Występują zaburzenia koordynacji ruchowej

✗ Pojawiają się kłopoty z sercem oraz uporczywe bóle głowy (bardzo często!)

✗ Następują zaburzenia pamięci i prawidłowego działania narządów wewnętrznych

✗ Toksyny i substancje szkodliwe zostają zakumulowane w komórkach

✗ Brak wody w organizmie skutkuje wysychaniem błon śluzowych, co w konsekwencji przekłada się na zanikanie naturalnej ochrony przeciw wirusom i bakteriom

Warto dodać, że odwodnienie organizmu człowieka widoczne jest już po kilku godzinach, ale zanim stanie się dla nas widoczne – wszystkie powyższe procesy zachodzące w jego wnętrzu, będą sukcesywnie postępowały.

Dlatego tak ważne jest właściwe nawodnienie Twojego ciała przez regularne dostarczanie nawet niewielkich ilości, ale z odpowiednią częstotliwością, zdrowej wody do organizmu.

Ile konkretnie musimy pić zdrowej wody?

Według Światowej Organizacji Zdrowia, zapotrzebowanie na wodę u człowieka dorosłego, wynosi od 1,5 do 2,5 litrów dziennie. Wszystko zależne jest jednak od środowiska, w którym żyjesz. Wpływ na to mają warunki pogodowe, bo przykładowo, kiedy na zewnątrz panuje upał, to siłą rzeczy potrzebujesz spożywać więcej wody. W przypadku chłodniejszych pór roku, spożywaj regularnie szklankę wody co 60 minut. Taka ilość wystarczy, aby stworzyć Twojemu organizmowi dobre warunki do jego wewnętrznej pracy. Musisz wiedzieć również, że nie potrzebujesz spożywać soków owocowych – wszystko, czego potrzebujesz, to doskonałej jakości woda!

Pamiętaj, że zdrowa woda, w przeciwieństwie do soków, jest pozbawiona kalorii.

Jeżeli więc w procesie odchudzania będziesz przede wszystkim spożywać wodę – to znacznie ułatwisz i przyśpieszysz ten proces.

Woda najlepsza dla Ciebie

 Dzisiejsze problemy z wodą nie dotyczą, tak jak nam próbują wmawiać media, braku wody pitnej. Dzisiaj problemy mamy z czystością wody. Z roku na rok, skażenie środowiska naturalnego przez naszą cywilizację, postępuje. Stale przybywa toksycznych związków chemicznych, które działają destrukcyjnie na nasze zdrowie, a związki te zawarte są we wszystkich wodach powierzchniowych i podziemnych w Polsce i na całym świecie. Szerzej o tym zagadnieniu, traktują coroczne raporty Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, dostępne oficjalnie na stronie internetowej tego podmiotu. Bez właściwego, samodzielnego oczyszczania wody, możemy zapomnieć o tym, że będzie ona działać na naszą korzyść, przez wzgląd na wszystkie trujące substancje w niej zawarte.

Jest to główny i najważniejszy powód, dla którego warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości, domową stację uzdatniania wody.

Jak skutecznie nawadniać organizm?

Jednak samo oczyszczenie, to zbyt mało! Ważne jest również nadanie właściwych parametrów wodzie już oczyszczonej. Dlatego zanim wybierzesz ten produkt do Twojego domu, zapoznaj się z krótką charakterystyką wody, o parametrach doskonałych:

Oczyszczona z wszelkich substancji szkodliwych:

  • Strukturyzowana, posiadająca odpowiednią budowę strukturalną, będącą odwzorowaniem budowy komórek naszego ciała – budowa heksagonalna (sześciokątna). Taka budowa cząsteczki wody pozwoli jej na przeniknięcie do wnętrza komórki, wprowadzenie do niej tlenu i substancji odżywczych oraz dokładne wypłukanie wszelkich zanieczyszczeń
  • Naturalnie zjonizowana, nasycona Aktywnym Wodorem (ANTYOKSYDACYJNA)

Odpowiednio zmineralizowana – szalenie istotna kwestia. Nie możesz spożywać wody jałowej! Woda musi zawierać minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Pijąc wodę mineralną sprawisz, że komórki Twojego ciała będą działać w sposób perfekcyjny. Ważne jest również to, aby woda była niskomineralizowana – miej na uwadze, że minerały znajdują się również w pokarmie, który spożywasz. Dlatego jeżeli Twoja woda będzie wysokomineralizowana, to istnieje ryzyko, że dostarczysz do organizmu zbyt dużą ilość minerałów. A wszystko, co dostarczamy w nadmiernych ilościach, jest dla nas szkodliwe.

Podsumowując…

W świetle powyższych faktów, ZAWSZE pamiętaj o regularnym dostarczaniu wody do organizmu. Nie musisz jednorazowo wypijać jednego litra wody – lepiej pić częściej i w mniejszych ilościach. Przykładaj również wagę do jakości wody, którą spożywasz. Unikaj wody z plastikowych butelek ponieważ zawiera trujące związki bisfenoli (BPA). Zanim nalejesz wody do szklanki – oczyść ją ze wszystkich substancji szkodliwych!

Woda to życie!

Zdrowa Woda to Zdrowe i Długie Życie!

Autor: Grzegorz Wołk

Zobacz także:

Na ratunek planecie – posadź z nami las!

Zaskakująco proste zasady pomocne w odkwaszaniu organizmu

Autor: Grzegorz Wołk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Odkrywaj

Reklama

Najnowsze

Sportowe serce Roberta Celińskiego – wywiad

Kim jest Robert Celiński? Czego jeszcze o Tobie nie wiemy? Kim jestem... Dużo już o mnie świat wie, w szczególności ten biegowy. Jestem sportowcem wkładającym...

Polecam serdecznie ten odmładzający nawyk. JESTEŚ GOTÓW zanurzyć twarz w zimnej wodzie? Cz. 1

Autor: Regina Bukowska Nawyk z zanurzeniem twarzy w lodowatej wodzie wyjątkowo spodobał się społeczności Regina Bukowska świat. Dla niektórych wymagał pokonania własnych barier i strachu....

Kawa rozpuszczalna – czy na pewno taka zła?

Kawa rozpuszczalna - doceniamy przede wszystkim za jej łagodny smak, szybkość i łatwość przygotowania. Wystarczy zalać ją wrzącą wodą, a następnie dodać wedle własnego upodobania,...

Jaka aktywność na odchudzanie?

Przybyło wam kilka zbędnych kilogramów i nie wiesz, w jaki sposób możecie się ich pozbyć? Ograniczyliście spożycie niezdrowych tłuszczy, cukru oraz słonych przekąsek, jednak...

Zdrowie w kilku krokach dziennie

Zdrowie w kilku krokach dziennie ma sens. Ile robicie kroków dziennie? Pewnie nie macie zielonego pojęcia. Nie oszukujmy się, w kwestii odchudzania większość ludzi...