kontakt@timeforhealth.pl

783025103

Góra

3 kluczowe warunki, które sprawią, że skuteczność detoksu Twojego organizmu wzrośnie nawet o 75%

Time for health / Health  / 3 kluczowe warunki, które sprawią, że skuteczność detoksu Twojego organizmu wzrośnie nawet o 75%
Grzegorz Wołk

3 kluczowe warunki, które sprawią, że skuteczność detoksu Twojego organizmu wzrośnie nawet o 75%

O autorze

Grzegorz Wołk – Konsultant biznesowy, Inwestor, Producent, Strateg, Innowator. Kochający, opiekuńczy ojciec i mąż. Od 25 lat pasjonuje go zdrowy styl życia, profilaktyka zdrowia i terapie naturalne. Inwestuje w rozwój energoinformacyjny, naukę związaną z nowinkami zdrowotnymi, prawami ludzkiej natury, światem wirtualnym i fizyką kwantową. Chętnie dzieli się zdobytą wiedzą, inspiruje oraz pomaga żyć łatwiej, zdrowiej i dłużej. Jego misją jest  nauczanie i uświadomienie osób, którym nie dano tej szansy.

 

 

 

Zanieczyszczenie organizmu toksynami jest jednym z głównych przyczyn wywołujących choroby i choć zdrowe żywienie oraz sport zyskują na popularności, to warto wiedzieć, że istnieje wiele czynników powodujących gromadzenie się toksyn w organizmie człowieka. Dla przykładu, oddychanie jest jednym z nich. W jaki sposób organizm daje nam znać, że potrzebuje detoksu i co zrobić, aby proces ten był naprawdę skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny?

Czy wiedziałeś/aś, że…

Poziom zanieczyszczenia środowiska naturalnego powoduje, że każdy z nas powinien w sposób regularny wspomagać detoksykację swojego organizmu, stosując odpowiednie do tego celu metody. Chociaż człowiek „wyposażony” został w nerki, płuca oraz wątrobę, które odpowiedzialne są za oczyszczanie, to w dobie skażonego XXI wieku, narządy te po prostu nie są w stanie nadążyć z realizacją tego procesu. Stan zdrowia człowieka jest odzwierciedleniem stanu komórek w jego organizmie i jeżeli komórki te będą zanieczyszczone przez długi czas, to owe zanieczyszczenie przełoży się na występowanie rozmaitych jednostek chorobowych. Detoks, jest więc procesem, który ma na celu regenerację tych komórek przez usunięcie z nich toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii.

tasty-beautiful-ingredients-fruits-making-healthy-detox-drinks-smoothies

tasty-beautiful-ingredients-fruits-making-healthy-detox-drinks-smoothies

Czynniki powodujące zatruwanie organizmu

Aby cieszyć się pełnią zdrowia, nie wystarczy dzisiaj uprawiać sportu oraz zdrowo się odżywiać. Istnieje bowiem wiele czynników powodujących gromadzenie się toksyn w komórkach Twojego ciała. Należą do nich m.in.:

  • Spożywanie kofeiny, teiny, alkoholu, białej mąki, mięsa, nabiału, słodyczy, słabej jakości wody, Bisfenoli (BPA), wysoko przetworzonej żywności z zawartością konserwantów i sztucznych barwników
  • Palenie tytoniu
  • Stres
  • Zanieczyszczenie powietrza
  • Chemiczne kosmetyki i detergenty

W jaki sposób Twoje ciało sygnalizuje potrzebę detoksykacji?

Właściwe oczyszczenie komórek Twojego organizmu idzie w parze z eliminacją pewnych dolegliwości. Dolegliwości te winniśmy traktować jako sygnał płynący z Twojego ciała, które chce przekazać Tobie wiadomość, że potrzebuje pomocy w detoksykacji. Warto więc sięgać po odpowiednie metody oczyszczania, szczególnie jeśli odczuwasz takie bolączki, jak: niestrawność, bezsenność, zaburzenia koncentracji, alergie, częste bóle głowy, apatia, chroniczne napięcie, brak energii, niska odporność, częste stany zapalne i chorobowe, ciągłe zmęczenie, nadmiar ciała w okolicach brzucha – nienaturalne krągłości lub obrzęki. Ponadto warto uświadomić sobie, że to właśnie toksyny powodują powstawanie stanów zapalnych w organizmie, a tych stale przybywa w trakcie zachodzenia wszystkich procesów życiowych. Regularnie oczyszczając organizm, dbasz przede wszystkim o profilaktykę Twojego dobrego zdrowia.

diet-concept-with-sport-woman-healthy-food

diet-concept-with-sport-woman-healthy-food

Co zyskasz dzięki detoksykacji?

Poza eliminacją powyższych przypadłości, regularne i odpowiednie metody detoksykacji pozwolą odpocząć Twojemu układowi pokarmowemu i wątrobie oraz będą doskonałym wstępem dla procesu odchudzania (sama detoksykacja nie jest metodą odchudzania i trzeba mieć tego świadomość). Prawidłowo przeprowadzony detoks sprawi również, że Twoje samopoczucie ulegnie diametralnej poprawie. Poziom wydzielanych endorfin wzrośnie, co pozwoli Ci zyskać więcej radości i witalności w życiu oraz poczuć się naprawdę lekko.

3 kluczowe warunki prawidłowo przeprowadzanego detoksu

Przez wzgląd na Twoje bezpieczeństwo, oczyszczanie organizmu powinno być przeprowadzane według ściśle określonych reguł. Pamiętaj, że działanie na własną rękę, to działanie pozbawione jakiejkolwiek kontroli, a to oznacza, że może wyrządzić Tobie więcej szkody niż pożytku.

Pierwsza i najważniejsza reguła

Wybór odpowiedniego specjalisty. To właśnie specjalista pracujący na co dzień z ludźmi najlepiej przygotuje Cię do tego procesu oraz ustali dla Ciebie najbezpieczniejszy sposób oczyszczania. Podczas spotkania z ekspertem, ustalicie wspólnie odpowiednią i bezpieczną formę detoksu (m.in. rodzaj diety, np. dieta jednostronna, dieta sokowa, głodówka lub inne).

Druga, równie ważna reguła

Właściwe nawodnienie organizmu. W czasie detoksu musisz bowiem zawsze spożywać bardzo dużo doskonałej jakości wody, w szczególności, gdy zdecydujesz się na zastosowanie metody oczyszczania przez zastosowanie głodówki. Woda pełni najważniejszą rolę we wszystkich żywych organizmach. Z pewnością zdajesz sobie sprawę, że Twoje ciało składa się w ponad 70% z wody. W czasie detoksu, woda jest szczególnie ważna, ponieważ wypłukuje z Twojego ciała substancje szkodliwe oraz dostarcza do niego związki mineralne będące podstawą dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo istotnym elementem jest wybór odpowiedniej jakości wody. Musisz wiedzieć, że złej jakości woda może Ci zaszkodzić – wprowadzając do organizmu nieodpowiednią wodę, wprowadzasz do niego również wszystkie substancje chemiczne w niej zawarte! Warto zainteresować się wodą strukturalną, ze względu na specjalną budowę jej cząsteczek (heksagonalna – sześciokątna), która jest odzwierciedleniem budowy komórek organizmu człowieka. Dzięki swojej budowie cząsteczka wody strukturalnej, wchłania się w ponad 90%, przenika bezpośrednio do wnętrza komórki, co w efekcie pozwala na precyzyjne wypłukanie z niej, wszystkich substancji niepożądanych.

Trzecia reguła

 To regularność w działaniu. Zapomnij o tym, że po wykonaniu tylko jednego procesu oczyszczenia organizmu, pozbędziesz się wszystkich nagromadzonych przez lata, toksyn. Fizycznie jest to po prostu niemożliwe. Dlatego detoks musi być przeprowadzany w sposób regularny, z zachowaniem odpowiednich odstępów czasowych. Ile konkretnie czasu będzie trwał Twój detoks oraz ile czasu przerwy między tymi procesami potrzebujesz, ustali to wybrany przez Ciebie specjalista.

water

water

Detoks = Powrót do zdrowia…?

Regularna detoksykacja organizmu jest nieodłącznym czynnikiem wpływającym na zachowanie pełni zdrowia i sił witalnych. Jednak samo oczyszczanie, to jeszcze nie wszystko. Miej świadomość, że toksyny przyswajane są przez Twój organizm przez 24h na dobę. Detoks natomiast, powoduje wyrzucenie jedynie nadmiaru tych toksyn raz na określony czas. Oznacza to, że w okresach pomiędzy procesami detoksykacji, w dalszym ciągu gromadzone są w Twoim organizmie związki toksyczne. Proces detoksykacji jest pewnego rodzaju obciążeniem dla organizmu, dlatego nie możesz być na detoksie non stop – Twój organizm może po prostu tego nie wytrzymać. Z tego względu, oprócz samego oczyszczania, warto również zapoznać się z tematyką odkwaszania Twojego ciała i spożywania na bieżąco doskonałej jakości wody, najlepiej alkalicznej, strukturyzowanej z odpowiednimi parametrami. Jest to bardzo istotny aspekt dla zachowania zdrowia i witalności na bardzo wysokim poziomie –  między okresami detoksykacji.

Życzę Ci dobrego samopoczucia i dużo radości z życia!

Autor: Grzegorz Wołk

Zobacz także:

Koniec z marnowaniem żywności!

Czy mleko jest zdrowe?

Nie ma jeszcze komentarzy. Skomentuj jako pierwszy!

Skomentuj